Від поля бою до концтаборів: Країни-учасниці Другої світової війни згадують жертв фашизму
75 років тому завершилося найбільше в історії світової цивілізації воєнне протистояння, на трагічних рахунках якого загублені життя десятків мільйонів людей, сотні мільйонів скалічених доль, тисячі зруйнованих вщент населених пунктів.
День пам’яті жертв фашизму - це День пам’яті десятків мільйонів людей, які загинули в результаті гігантського, нелюдського експерименту. Це мільйони солдатів, яких фашистські лідери зіштовхнули один з одним, але ще більше - мирних жителів, які гинули під бомбами, від хвороб і від голоду.
11 вересня на Пагорбі Слави в Баштанці відбулась памятна хода за участю голови Баштанської райдержадміністрації Олександра Славінського, голови об’єднаної громади Івана Рубського, заступника голови районої ради Миколи Єрешка, голів районої й міської ветеранської організації Лідії Андреєвої та Ганни Зюзько, голова районного відділення української спілки в’язнів - жертв нацизму Віктор Семененко. Присутні вшанували пам’ять невинних жертв війни хвилиною мовчання та покладанням квітів.
«Тож не будемо забувати про те горе, яке одного разу вмить зневолило стільки народу. Хай пам’ять про всіх жертв фашизму живе в наших серцях та гуртує нас у спільній боротьбі за єдність і неподільність нашої держави, свободу і незалежність українського народу,”– сказав голова об’єднаної громади Іван Рубський.
Його підтримали всі учсники зібрання, низько схиливши голови перед жертвами нацизму. Адже український народ зробив вагомий, неоціненний внесок у спільну перемогу. Майже у кожній українській родині від старших до молодших передається пам’ять про героїв і мучеників, які віддали життя у тій війні.
.