У Баштанці відзначили День визволення України від фашистських загарбників
У п’ятницю, 26 жовтня, з нагоди Дня визволення України від фашистських загарбників в Баштанці відбувся мітинг та покладання квітів на Пагорбі Слави .
На заході були присутні секретар міської ради Людмила Луценко, виконувач функцій та повноважень голови Баштанської райдержадміністрації Олександр Славінський, голова районої ветеранської організації Лідія Андреєва, працівники бюджетних установ, громадськість міста. Згадати про заслуги воїнів прийшли й пересічні громадяни.
«Сьогодні ми вшановуємо пам’ять усіх тих, хто ціною свого життя дозволив нам жити в мирній країні і звільнив її від німецько-фашистських загарбників. Ми зобов’язані поважати минуле, тому що у країни, яка не знає свого минулого, немає майбутнього. Нинішня Україна і власне людство не змогли винести урок з тієї війни і сьогодні на сході країни тривають військові дії. Там гинуть кращі люди країни. Сьогоднішній захід символічний. Дуже чекаю того дня, коли ми зможемо відсвяткувати останній день вже цієї, сьогоднішньої війни. Хотілося б, щоб наші діти відсвяткували цей же день через рік вже в мирній країні», – зазначив Олександр Славінський.
Секретар міської ради Людмила Луценко, звертаючись до присутніх, зазначила, що нащадки повинні пам’ятати, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна. Пам’ятати, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона запорука нашої перемоги! Тому що саме сьогодні, ми як ніколи відчуваємо ту тонку грань між миром і війною. Нинішні захисники України гідно продовжують героїчні традиції фронтовиків, захищаючи майбутнє країни вже в наш час.
Голова районої ветеранської організації Лідія Андреєва у своїй промові зауважила, що пам’ять про героїв Другої світової, про українців, які вибороли нашу свободу важкими втратами, має жити в пам’яті поколінь.
Відзначимо, що в ході Німецько-радянської війни (1941–1945) саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від нацизму. У ході вигнання нацистських окупантів з України силами чотирьох Українських фронтів, які налічували понад 2,3 млн. осіб, протягом січня 1943 – жовтня 1944 було проведено низку наступальних операцій.
Завершилося вигнання нацистських окупантів з України повним витісненням угорських та німецьких військ із найзахіднішого регіону теперішньої України — Закарпаття, яке відбулося в результаті здійснення радянськими з’єднаннями Четвертого та Першого Українських фронтів Східно-Карпатської наступальної операції. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон України.