Відбулося засідання комісії з питань ТЕБ і НС
20 червня 2022 року заступник міського голови Олександр Васильєв провів позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Баштанській міській раді.
На порядок денний виносилось п’ять питань:
- Про необхідність виконання санітарних норм і правил показників безпечності та окремих показників якості питної води в умовах воєнного стану та надзвичайних ситуаціях іншого характеру. Наявність альтернативних джерел питного водопостачання, зокрема, колодязів загального користування, які можна використовувати для питних, або побутових цілей.
- Наявність спецтранспорту для підвозу питної води (кількість спецтранспорту, дезінфекція спецтранспорту).
- Проведення відомчого контролю безпечності та якості питної води по всім населеним пунктам, останні дані відомчого контролю за мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками.
- Наявність та запас знезараження питної води (гіпохлорид натрію).
- Проведення моніторингових досліджень питної води.
У зв’язку із зверненням начальника Баштанського управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області Сергія Сакари та звернення в. о. завідувача відділу «Миколаївського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Олександра Бондаря, з метою недопущення ускладнення санітарно-епідеміологічної ситуації в разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій щодо забезпечення населення територіальної громади питною водою гарантованої якості виникла необхідність проведення позачергового засідання комісії ТЕБ та НС, розпочав засідання головуючий.
Ініціатори засідання ознайомили присутніх зі змінами до показників якості питної води в умовах воєнного стану та надзвичайних ситуаціях іншого характеру, які є обов’язкові для виконання органами місцевого самоврядування.
З метою забезпечення населення Баштанської територіальної громади питною водою належної якості в умовах воєнного стану та у разі виникнення надзвичайної ситуації виникла необхідність вже сьогодні подбати про альтернативні джерела водопостачання, які повинні відповідати вимогам Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до питної води, призначеної до споживання людиною».
За інформацією старост, які провели інвентаризацію криниць загального користування, на території Баштанської територіальної громади знаходиться:
- Добренський старостинський округ − 1 діюча та 1 недіюча криниці.
- Новоєгорівський старостинський округ – 7 діючих.
- Явкинський старостинський округ – 3 діючі.
- Новоіванівський старостинський округ − 3 діючі.
- Новопавлівський старостинський округ − 7 діючих та 9 недіючих .
- Новосергіївський старостинський округ − 4 діючі.
- Плющівський старостинський округ – 13 діючих та 3 недіючі.
- Пісківський старостинський округ − 4 діючі та 5 недіючих.
- Христофорівський старостинський округ − 11діючих та 4 недіючі криниці.
- м. Баштанка − 3 діючі та 3 недіючі криниці (не знаходяться на балансі).
На даний час на території Баштанської ТГ працюють 16 водяних свердловин. Для забезпечення роботи насосів водяних свердловин при зникненні електроенергії КП «Міськводоканал» необхідні для резерву два насоси ЄЦВ-80-120 та два дизель-генератори 3-ф. (12-16 кВт/год.). Для обслуговування каналізаційних мереж необхідні два занурювані фекальні насоси.
Для можливості відбору води з колодязів загального користування та підвозу води до точок водозабору в КП «Добробут» є бочка на базі ЗІЛ (ємністю 6 куб. м), бочка ВР-3 (1,5 м3), трактор МТЗ з причепом та бортовий ГАЗ-53 для можливості транспортування ємностей, генератор та занурюваний насос.
У КП «Міськводоканал» знаходяться 4 генератори, у випадку НС необхідно додатково ще два.
У міській раді в наявності два занурюваних насоси та генератор.
Додатково може бути залучена бочка на ЗІЛ (ємністю 5 куб. м) ПАТ «Баштанський сирзавод».
Заслухавши та обговоривши інформацію з даних питань, комісія вирішила:
- довести до відома КП «Міськводоканал» інформацію про необхідність виконання санітарних норм і правил показників безпечності та окремих показників якості питної води в умовах воєнного стану та надзвичайних ситуаціях іншого характеру;
- доручити відділу з питань містобудування, архітектури, містобудівного кадастру та цивільного захисту та відділу з питань житлово-комунального господарства, будівництва, благоустрою, розвитку інфраструктури та комунальної власності, КП «Добробут», КП «Міськводоканал», Баштанському управлінню Держпродспоживслужби в Миколаївській області (за згодою) провести огляд діючих та недіючих колодязів на території Баштанської міської ради, як альтернативних джерел питного водопостачання, для визначення можливостей їх подальшого відновлення та використання;
- доручити КП «Добробут» провести роботу щодо ремонту колодязів загального користування, розташованих на території міста Баштанки;
- старостам старостинських округів привести в належний стан колодязі загального користування, розташованих на їх територіальному окрузі. При необхідності організувати та провести роботу щодо їх відновлення та ремонту;
- Баштанському районному відділу ДУ «Миколаївський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ Країни» за рахунок балансоутримувачів провести лабораторні дослідження води на придатність споживання для населення громади;
- КП «Міськводоканал» на випадок відсутності енергопостачання передбачити альтернативні джерела енергоносіїв.
Щодо наявності спецтранспорту для підвозу питної води, рекомендовано розглянути питання щодо виділення коштів на придбання для КП «Добробут» пластикових ємностей для транспортування питної води для населення в кількості 5 шт. об’ємом до 3000 л кожна.
Розглянувши три останні питання, члени комісії рекомендували:
- КП «Міськводоканал» забезпечити відомчий лабораторний контроль питної води у всіх населених пунктах. При отриманні позитивних результатів лабораторного контролю негайно вживати дієві заходи з метою виявлення та усунення вірогідного джерела забруднення питної води та інформувати Баштанське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області;
- КП «Міськводоканал» забезпечити наявність та запас засобів знезараження питної води (гіпохлорид натрію);
- у разі виникнення надзвичайної ситуації проведення моніторингових досліджень питної води покласти на Баштанський районний відділ ДУ «Миколаївський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».