Бережіть рідну природу!
Разом із теплом приходить і небезпека – можливість загорання сухостою, кущів, дерев, лісів та садиб. Щоб захиститися від вогню, необхідно суворо дотримуватись правил пожежної безпеки. Адже пожежа сама собою не виникає, а є наслідком недбалості, безпечності та безгосподарності.
Мешканці проводять господарські роботи на полях та власних присадибних ділянках, громадяни масово відпочивають на природі. Розводять вогонь, при цьому необережно поводяться з вогнем. Це в свою чергу стає причиною розповсюдження полум’я на суху траву, лісові насадження, поля, а також житлові будинки та господарські будівлі. Внаслідок цього завдаються значні матеріальні та екологічні збитки.
Збитки від пожеж, завдані природі, відшкодовуються десятиріччями. Крім того, вогонь пошкоджує кореневу та стовбурну частину рослин, гинуть корисні комахи та мікроорганізми, що в результаті призводить до виснаження ґрунту.
Щоб запобігти цьому, закликаємо усіх громадян дотримуватися елементарних вимог безпеки для недопущення пожеж.
Пам’ятайте, заборонено залишати непотушені осередки вогню, розводити вогонь в лісі, випалювати суху рослинність та її залишки на угіддях, смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, очерету в заплавах річок, оскільки це загрожує виникненню неконтрольованого поширення пожеж, знищенню мікрофлори ґрунту та гумусу, який відновлюється більше десяти років.
Будьте уважними і обережними, зберігайте національне багатство України, живописні краєвиди мальовничої Баштанської громади, своє життя і майно від вогню!
Пам’ятайте, що з одного дерева можна зробити мільйон сірників, а один сірник – може знищити мільйони дерев!