Відбулось засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій
25 травня голова комісії ТЕБ та НС при Баштанській міській раді Олександр Васильєв провів позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Баштанській міській раді.
На порядок денний виносилось два питання:
- Про класифікацію надзвичайної ситуації, пов’язаної з військовою агресією російської федерації проти України на території Баштанської міської територіальної громади.
- Про виділення ПММ із матеріального резерву Баштанської територіальної громади для підготовки кругової оборони та дообладнання займаних рубежів, для відсічі військової агресії російської федерації проти України, згідно розпорядження начальника Баштанського гарнізону №7 від 28.04.2022р.
Заслухавши інформацію голови комісії Олександра Васильєва про наслідки військової агресії російської федерації проти України на території Баштанської територіальної громади, комісія вирішила на підставі Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого постановою Верховної Ради України від 24.02.2022 №2102-IX, підпункту 6 пункту 4 Порядку класифікації надзвичайних ситуацій за їх рівнями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2004 р. № 368, протоколу № 3-22 засідання Експертної комісії ДСНС України з визначення рівнів та класів надзвичайних ситуацій від 24 лютого 2022 року, класифікувати надзвичайну ситуацію, пов’язану з військовою агресією російської федерації проти України на території Баштанської громади, як воєнну надзвичайну ситуацію державного рівня (40000 – НС воєнного характеру).
Доручили відділу з питань містобудування, архітектури, містобудівного кадастру та цивільного захисту, відділу з питань житлово-комунального господарства, будівництва, благоустрою, розвитку інфраструктури та комунальної власності та старостам:
- організувати ведення обліку та своєчасного надання відомостей щодо постраждалих цивільних громадян (загиблих, поранених), у тому числі дітей; об’єктів житлового фонду, медичних закладів, закладів освіти, закладів культури, історичних пам’яток, закладів соціального призначення, промислових підприємств, об’єктів життєзабезпечення, інших невійськових об’єктів, що були пошкоджені (зруйновані) внаслідок влучення ракет, снарядів, інших боєприпасів, дій диверсійних груп російських військ.
Також забезпечити готовність до виконання заходів щодо захисту населення і територій від радіаційних аварій, аварій на хімічно-небезпечних об’єктах, можливих провокацій, пов’язаних із застосування бойових отруйних речовин, (хімічної зброї чи її компонентів), у тому числі:
- уточнити кількість наявних небезпечних хімічних речовин на хімічно-небезпечних об’єктах, розташованих на підвідомчій території, та вжити невідкладних заходів щодо зменшення їх кількості на цих об’єктах;
- створити запас засобів захисту органів дихання від радіаційної, хімічної загрози та зброї масового ураження.
Провести спільну перевірку разом із службою ДСНС та надати рекомендації по забезпеченню об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту (споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів тощо), у яких здійснюється укриття населення, спеціальним обладнанням, майном, інвентарем, інструментами, лікарськими засобами та медичними виробами, автономними генераторами живлення електроенергії, резервом води, продовольства та іншими засобами, необхідними для безпечного укриття.
Задіяти для проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, пов’язаних з розбирання завалів, зруйнованого житла та споруд, відновленням доступу та подачі повітря до захисних споруд цивільного захисту, із залученням вантажопідйомної, бульдозерної, іншої будівельної (інженерної) техніки підприємств, установ і організацій на території Баштанської територіальної громади-філія АТ «Миколаївобленерго»; ЦОК АТ «Миколаївгаз»; КП «Міськводоканал»; КП «Добробут».
Задіяти членів добровольчого формування Баштанської територіальної громади №1 для проведення робіт, що не потребують відповідної фахової підготовки.
Забезпечити проведення рятувальних та інших невідкладних робіт, евакуаційних заходів, організацію взаємодії з органами і підрозділами ДСНС та органами військового командування.
Посилити (у разі необхідності) підрозділи ДСНС силами, що мають на озброєнні вантажопідйомну, бульдозерну, іншу будівельну (інженерну) техніку та засоби (КП «Міськводоканал»,КП «Добробут»).
Залучити в мінімальні строки до проведення рятувальних та інших невідкладних робіт, евакуаційних заходів територіальні комунальні підприємства, які знаходяться на території Баштанської територіальної громади (КНП «Баштанська багатопрофільна лікарня», КП «Добробут», КП «Міськводоканал» та установи).
Уточнити склад, штати та табелі оснащення цих підприємств, та установ. Забезпечити доукомплектування особовим складом, технікою та засобами.
Призначити керівниками робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій (у разі необхідності) на місцевому та об’єктовому рівнях.
Щодо другого питання, для комунальних підприємств «Добробут» і «Міськводоканал» із матеріального резерву Баштанської територіальної громади виділено 2420 л бензину та 750 л дизельного палива для заправки техніки задіяної на обладнанні рубежів оборони навколо міста.