Обираємо дітям безпечні іграшки
Баштанське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області звертає увагу покупців на ряд ознак, за допомогою яких можна уберегти дітей від придбання та користування небезпечними іграшками.
Як уберегти дітей від небезпечних іграшок:
- не обирайте іграшки, що дуже яскраво пофарбовані, лаковані, адже фарба може бути токсичною і небезпечною для здоров’я;
- не варто купувати для дітей молодшого віку іграшки з дрібних деталей, які дитина може відламати і проковтнути;
- не обирайте іграшки, що мають відчутний запах під час покупки;
- обов’язково перевірте наявність знака відповідності технічним регламентам, для того щоб переконатися, що продукція є безпечною.
Купуйте іграшки в перевірених спеціалізованих місцях продажу, де товари мають необхідне маркування, а продавець надасть всю необхідну документацію, що підтверджує безпеку та якість.
Які іграшки найнебезпечніші:
Ігри з магнітами
Магнітні кульки, палички, намистинки і мозаїки: вони таять в собі небезпеку тим, що невеликого розміру і їх можна проковтнути. Але це не найстрашніше. Жахливо, що всередині організму магнітні елементи скріплюються між собою і утворюють чужорідне тіло такого розміру, що без операції часто не обійтися.
Ляльки
Недорогі ляльки і пупси з їдким запахом, хоч і приваблюють невисокою ціною, насправді дуже небезпечні для дітей. Вони можуть містити фенол, який:
- викликає алергію та задуху;
- може стати причиною головних болів і безсоння;
- може вплинути на нервову систему дитини і на систему травлення.
Іграшки з блоками живлення
Небезпеку також можуть становити іграшки з блоками живлення.
Іграшки мають гострі краї. Блоки живлення найчастіше просто на клямці. Якщо дитина ковтає батарейку, крім того, що вона може вдавитися, відбувається шкідливий вплив батарейки на організм.
М’які іграшки
Ще одна небезпека – м’які іграшки. Пластикові частини іграшки (очі, ніс тощо) мають бути щільно закріплені, також слід звертати увагу на міцність швів, щоб у дитини не було доступу до наповнювача.
При купівлі м’якої іграшки потрібно пам’ятати наступне:
- в м’яких іграшках часто заводяться кліщі та інші паразити;
- м’яка іграшка – відмінний пилозбірник, що провокує астму та алергію у дитини;
- зовсім маленькі діти можуть задихнутися, якщо упруться в м’яку іграшку або вона впаде на них;
- в їх складі також можуть бути небезпечні хімічні речовини;
- проковтнувши ворс, малюк може мати проблеми з диханням і травленням.
Слайм, «лизун»
Слайм, «лизун», пластичні глини, основним компонентом яких є тетраборат натрію – ще одна категорія потенційно небезпечних іграшок. Проковтування або вдихання бору може призвести до хімічного опіку слизових і внутрішніх органів дитини.
Зброя та гострі предмети
Шаблі, шпаги, лук зі стрілами – в небезпеці цих іграшок не сумнівається ніхто, але все ж в гонитві за реалістичністю багато хто продовжує скуповувати зброю з полиць магазинів.
До числа таких же особливо небезпечних і відомих відноситься всіляка військова техніка (танки, автомобілі, гармати), що стріляє кульками і повертається в будь-яку сторону за допомогою пульта управління. Якщо ви купуєте такі іграшки, то треба розуміти, що поранення теж можуть бути цілком реальними, адже дитина може:
- повернути дуло танка в свою сторону і вистрілити;
- потрапити під стрілу або удар меча такого ж воїна, як він сам.
Тож бажаємо усім безпечних покупок, приємних сюрпризів та подарунків для вас та ваших дітей!