Там де амброзія, не місце байдужості!
Якщо ми сьогодні не знищимо амброзію, завтра це загрожує катастрофою всім жителям України. Ми живемо в третьому тисячолітті, тому маємо навести порядок у своїй оселі та турбуватися про здоров’я нації та своїх нащадків.
Амброзія засмічує вулиці та подвір’я, узбіччя доріг, залізничні насипи, береги річок, пустирі, створює неестетичний, занедбаний вигляд територій парків, скверів та інших зелених зон. Але насамперед це один із найнебезпечніших в Україні карантинних бур’янів-алергенів!
Так з кожним роком стає все більш актуальнішою, як для Баштанської об’єднаної територіальної громади, так і для інших громад України, проблема боротьби з амброзією полинолистою.
Тож незважаючи на те, що державними фітосанітарними інспекторами серед населення області проводиться масова роз’яснювальна робота про необхідність знищення карантинних організмів, їх шкідливий вплив на здоров’я людей та довкілля з кожним днем все збільшується, а в лікарнях зростають черги хворих на алергію в період цвітіння амброзії полинолистої.
Амброзія полинолиста має розтягнутий період сходів. За сприятливих умов сходи її можуть з’являтися впродовж всього вегетаційного періоду. Від материнської рослини насіння може переноситися на значні відстані водними потоками (насіння добре тримається в воді, оскільки має повітряний мішок, а поверхня гідрофобна і здатна не розмокати до 2 год.), вітром, птахами, для яких насіння амброзії є кормом, на колесах транспортних засобів, на взутті людей. В нові регіони, віддалені на значні відстані від вже виявлених вогнищ, насіння може потрапити з насіннєвим і продовольчим зерном, розсадою та іншою підкарантинною продукцією.
Не дивлячись на те, що рослина виглядає як цілком безпечна, іноді достатньо лише вдихнути невелику кількість пилку амброзії й отримати серйозне захворювання – бронхіальну астму. Тим, кому «пощастить» уникнути цієї недуги після контакту з рослиною може мати алергічні прояви: закладення носу, напади чхання та свербіння носа, почервоніння очей та сльозотеча, ускладнене дихання, шкірні висипи. Іноді пилок, під час цвітіння амброзії, може викликати температуру до 40 градусів та набряк горла.
Щоб «подолати» амброзію необхідно кілька разів за літо її скошувати, щоб вона не встигала зацвісти. А найкращим варіантом у боротьбі з цією рослиною – виривати її з корінням і обов’язково спалити, щоб не висипалося насіння.
В разі ігнорування правил благоустрою на порушників очікують штрафи: від 340 до 1360 гривень – для фізичних осіб та від 850 до 1700 гривень – для юридичних осіб.