Проекти з енергоефективності мають бути серед головних пріоритетів місцевої влади
25-26 січня міський голова І. В. Рубський та перший заступник міського голови О. В. Процак взяли участь у конференції «Досвід Польщі, Норвегії та України у сфері підвищення енергоефективності міського господарства», організованої Асоціацією міст України спільно з Асоціацією міст Польщі, Норвезькою асоціацією місцевих та регіональних влад та Асоціацією «Енергоефективні міста України», що проходила у м. Київ.
Серед учасників ‒ Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща Ян Пєкло, заступник голови місії Королівства Норвегії в Україні Фредрік Артур, голова ДАЕЕ Сергій Савчук, віце-президент АЕМУ Сергій Соломаха, виконавчий директор Асоціації Міст України Олександр Слобожан, виконавчий директор Асоціації міст Польщі Анджей Поправскі, директор департаменту програм допомоги Міністерства інвестицій та розвитку Польщі Пшемислав Дервіх, заступник голови комітету ВРУ Альона Бабак, виконавчий директор Мережі енергоефективних міст Польщі Анна Яскула та багато інших представників інституцій, організацій і провідних експертів. Загалом у заході бере участь близько двохсот представників українських та польських міст.
Захід проводиться з метою представлення результатів спільної діяльності в рамках угоди, розгляду заходів з енергоефективності від урядового рівня до практичних рішень у конкретних органах місцевого самоврядування, обміну досвідом та зустрічі з партнерами.
«Проекти з енергоефективності мають бути серед головних пріоритетів місцевої влади», ‒ наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, відкриваючи конференцію.
Він закликав місцеву владу активно впроваджувати проекти з утеплення житлових та бюджетних будівель, встановлення твердопаливних котелень, біоТЕЦ та інших об’єктів «чистої» енергетики, адже це вигідна інвестиція для кожного міста чи села.
Робоча програма конференції складалася з чотирьох блоків. Перший тематичний блок був присвячений обговоренню державної політики у сфері енергоефективності, презентації політичного курсу України та правових рішень в сфері енергоефективності на центральному рівні, створення нормативно-правової бази для органів місцевої влади та неурядових організацій.
Другий тематичний блок конференції був присвячений енергоефективності на місцевому рівні, під час якого відбулася презентація практичної сфери застосування, юридичних і фінансових рішень для органів місцевої влади при плануванні та впровадженні заходів з енергоефективності, обговорювалися питання консультаційної підтримки органів місцевої влади, що реалізують такі проекти (наявність зовнішніх джерел фінансування, співпраця з НДО, підвищення обізнаності громадян, ознайомлення з комплексом організаційних рішень, спрямованих на підвищення енергоефективності в міському господарстві, перспективи розвитку ринку, плани на майбутнє).
Третій тематичний блок присвячувався проектам публічно-приватного партнерства у сфері енергоефективності по моделі ЕСКО та презентації результатів роботи в проекті «Польсько-норвезька допомога для підвищення енергоефективності в Україні».
Під час четвертого тематичного блоку конференції відбулися презентації кращих практик у сфері підвищення енергоефективності, включаючи ППП і ЕСКО модель в Україні, Польщі та Норвегії.
Учасники конференції ухвалили за основу Резолюції, якою визначено пріоритетні завдання щодо розвитку енергоефективності у міському господарстві та пропозиції щодо вирішення проблемних питань у цій сфері. Після доопрацювання пропозицій міських голів, висловлених під час конференції, ця Резолюція буде направлена до Уряду та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.