Незабутня зустріч
Віддай людині крихітку себе.
За це душа наповнюється світлом
Ліна Костенко
7 листопада 2019 року на базі Баштанського опорного закладу ЗСО І-ІІІ ст. №1 методичним кабінетом відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Баштанської міської ради було проведено конференцію учителів історії та української мови і літератури «Світлиця слова у безмежжі часу» (до Дня української писемності та мови), на яку було запрошено Галину Михайлівну Запорожченко, завідувачку навчального кабінету «Освіта Миколаївщини» Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. У заході взяли участь 27 педагогів із закладів загальної середньої освіти Баштанщини.
Г.М. Запорожченко є членом Національної Спілки письменників України (2019) та автор поетичних збірок «Крізь роки-літа» (2017), «СонЦе» (2018), «Хай святиться надія» (2019), ліро-епічної поеми «Мазепа» (2018). Співавтор поетичних альманахів «Я дякую тобі» (2017), «Думки романтика» (2018), «Колиска роду» (2018), «Поетична топоніміка» (2018), «Крила» (2018), «З Україною в серці» (2018), «Гармонія» (2018), «Так ніхто не кохав» (2019), «Оберіг» (2019), «Ковток життя» (ІІ випуски ‒ «Зима» і «Весна») (2019); книг «Абетковий словограй: тавтограми, монофони» (2018), «Живлюща сила Ємигії» ‒ «Літературна антологія Миколаївщини» (2019).
Галина Запорожченко надихає своєю красою та чарівністю, своїм поетичним талантом. Кожного дня вона робить кроки назустріч мріям і при цьому невпинно дарує часточку своєї душі рідним, друзям та прихильникам своєї творчості. Поетеса подарувала усім присутнім незабутні емоції, які дозволили усім поринути у дитинство, кожен відчув цвіт весни, теплі промені сонця влітку, лагідність осені. Її вірші про кохання – це поетична сповідь невгамовної романтичної жагучої жіночої душі, відкритої для світу з усією чуттєвою і зворушливою щедрістю і безпосередністю. Безліч відтінків душевних переживань у поезії Галини Запорожченко свідчать про неосяжність почуттів і любляче серце автора. Вона – сильна і яскрава жінка, яка підносить на найвищий п’єдестал почуття кохання, патріотизму та любові до рідної землі. У ліро-епічній поемі «Мазепа» автор оспівує любов до рідної землі, возвеличує незалежність України, виклавши дещо новий історично-філософський погляд на постать гетьмана Івана Мазепи, засобами поетичного слова. Гетьман постає перед нами як волелюбна і сильна Людина, український патріот, політик, дипломат, воїн, полководець, Людина-легенда, лицарська слава якої бентежить душі не одного покоління українців.
Безмежно вдячні Галині Михайлівні Запорожченко за те, що своєю присутністю вона додала барвистих фарб поетичного слова в освітянську палітру морально-етичних та духовних цінностей сучасного педагога!
Щира подяка Василю Івановичу Шуляру, директору Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, за створення умов для успішної співпраці, за індивідуально особистісну підтримку освітян Баштанщини на засадах партнерства!
Тетяна Гриненко, завідувач методичного кабінету