Засідання методичного об’єднання вчителів художньо-естетичного циклу (образотворчого мистецтва)
17 вересня 2018 року на базі Баштанської гімназії за участі методиста мовно-літературної освітньої галузі відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Баштанської міської ради Халявки Є.О. відбулося засідання методичного об’єднання вчителів художньо-естетичного циклу на тему «Формування нових підходів до уроків образотворчого мистецтва».
Робота засідання складалася з теоретичного й практичного блоків.
Під час теоретичної частини Петракова А.В., вчитель образотворчого мистецтва Явкинської ЗОШ І-ІІІ ступенів, акцентувала увагу на тому, що необхідними компонентами творчості є фантазія, уява, зміст якої втілюється у створенні образу кінцевого продукту. Вчитель звернула увагу на те, що розвивати творчі здібності необхідно з ранніх років. Щоб сформувати творчу особистість засобами образотворчого мистецтва, потрібно створити належні педагогічні умови, задовольнити художні інтереси і потреби учня.
Лобанова О.М., вчитель образотворчого мистецтва Новопавлівської філії І-ІІ ступенів Баштанського опорного закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 2, наголосила на тому, що на уроках необхідно застосовувати нетрадиційні техніки малювання, такі як: гравюра, малювання пальчиками та долоньками, печатка, свічка та акварель, гратаж, набризки, монотипія, плямографія, мозаїка, імпасто-техніка, друкарська техніка тощо. Педагог підкреслила, що застосування нетрадиційних технік малювання допоможе налагодити ефективну комунікацію з учнями під час спільної художньо-творчої діяльності, більш глибоко пізнати внутрішній світ кожної дитини, відчути її неповторність, визначити потреби та інтереси.
Сарафим О.М., вчитель образотворчого мистецтва Плющівської ЗОШ І-ІІІ ст., розповіла про роль інформаційно-комунікаційних технологій на уроках образотворчого мистецтва як засобу естетичного розвитку особистості.
У другій частині заходу Кучер В.Ю., вчитель образотворчого мистецтва Баштанської гімназії, презентувала досвід своєї роботи, вказала на основні науково-методичні проблеми, головні завдання над якими працює та провела майстер-клас на тему «Формування нових підходів до уроків образотворчого мистецтва», де показала, яким чином через виготовлення портрета в техніці «аплікація» можна навчити учнів малювати портрет.
Отже, розвиток творчої особистості та нетрадиційні техніки образотворчої діяльності відіграють важливу роль у розвитку дитини. Адже найкоштовнішим є не кінцевий продукт – малюнок, а розвиток особистості в собі, у своїх здатностях, самоідентифікації у творчій роботі.
Є.О. Халявка, методист мовно-літературної освітньої галузі відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Баштанської міської ради