31 жовтня стартує новий онлайн-курс про децентралізацію
![](http://bashtanskaotg.dosvit.org.ua/storage/news/article/7cdd657630b66b59dda359e2d9c64e90.png)
31 жовтня стартує новий онлайн-курс про децентралізацію
Безкоштовний онлайн-курс «Децентралізація: від патерналізму до відповідального розвитку» стартує 31 жовтня. На чому акцентує увагу цей курс, чим він відрізняється від першого та для кого буде особливо корисним – під час презентації розповіли автор курсу, директор з питань науки та розвитку Інституту громадянського суспільства Анатолій Ткачук та співзасновниця платформи освітніх курсів Prometheus Вікторія Примаченко.
Вікторія Примаченко зазначила, що перший курс «Децентралізація в Україні – теорія та практика» залучив до навчання більше 7500 людей. «Для такого тематичного курсу – це велика кількість людей. Курс непростий, дуже насичений. Він цінний, тож цю тему варто продовжувати», – зазначила співзасновниця платформи освітніх курсів Prometheus Вікторія Примаченко.
Новий курс є логічним продовженням спільної роботи, започаткованої ще два роки тому. У 2017 році Український кризовий медіа-центр ініціював створення навчального курсу про реформу місцевого самоврядування у рамках програми USAID DOBRE. «Децентралізація: від патерналізму до відповідального розвитку» – це новий курс на тему організації місцевого самоврядування, який розповідає про поєднання теорії з практикою, реальні історії інноваційних рішень, що з’явились в різних територіальних громадах в процесі реформи.
У двох курсах подібна лише одна лекція – про перебіг децентралізації, головні досягнення. Далі автор подає простий і логічний алгоритм: що треба робити, пояснює, які органи сьогодні реалізують повноваження і які особливості їхньої діяльності в умовах децентралізованої України.
«Абсолютно нове у цьому курсі це те, що ми говоримо про ідентичність. Весь світ зараз зіткнувся із кризою ідентичності. У світі глобальної конкуренції виграє той, хто має свою ідентичність, яка вирізняє його серед інших і яка мобілізує спільноту. Ми показуємо, як у нових об’єднаних громадах знайти свою ідентичність», – каже Анатолій Ткачук.
За словами автора курсу, у лекціях він говорить про різні інструменти, які дала держава, та те, як використати ці інструменти та ресурси, щоб у громаді з’явився бізнес.
«Ми маємо зробити все, щоб розвивати місцевий бізнес. Ми говоримо про те, що треба бачити свою громаду не з підвалу, а з космосу – треба піднятися вище, подивитися на свою громаду, на себе, щоб побачити цілісну картину, яка стане основою нашого стратегічного планування. І як зробити це стратегічне планування логічним», – наголошує Анатолій Ткачук.
Курс розраховано на депутатів місцевих рад, працівників органів місцевого самоврядування, місцевих активістів, політично активних громадян, які планують на наступних виборах балотуватись у депутати місцевих рад, студентів, котрі хочуть працювати в органах місцевого самоврядування.
Посилання на курс (гіперпосилання у документі): https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:Prometheus+DC101+2019_T3/about?fbclid=IwAR2p1NBe6yzZgGVQ9qaPWUIlE8wyKNk0GBiD8PbhwkBAMyIuZMjAKlOuN60
![](/storage/news/galleries/7cdd657630b66b59dda359e2d9c64e90.png)
![](/storage/news/galleries/4721a7024937b147d85f5fa05b445786.jpg)
![](/storage/news/galleries/7449c1d47a6bccf0b06cef4695fcf833.jpg)
Новини на цю ж тему
Вимоги до складання перспективного меню в закладах освіти
Ваучер на навчання
Пройшли навчання: офіційний сайт громади, як показник роботи місцевого самоврядування
Запрошуємо на навчання
Запрошуємо на навчання на програму Export Consultants Mastery
Ukraine Rebuilding Task Force - готуймося до Великої Реконструкції!
Реєстрація на онлайн навчання для молоді, жінок та людей з інвалідністю
Безкоштовні консультації для підприємців
Навчалися застосовувати на практиці механізми залучення громадян
Дуальна освіта: як це працює?
![](http://bashtanskaotg.dosvit.org.ua/storage/news/article/7dada08a6a743efaf5a2e828e6e36115.jpg)
Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності службовців ОМС
Дуальне навчання – допомога і підтримка роботодавців Миколаївщини
![](http://bashtanskaotg.dosvit.org.ua/storage/news/article/01bd3f151836d62c802c8696e1ed2080.png)
Рубрика "Сайт громади"
![](http://bashtanskaotg.dosvit.org.ua/storage/news/article/76f78f7f6bf553bb7a6296ec5b81e1a4.png)
Відбулося навчання для старост та помічників
Відбулося навчання для старост
Сімейно орієнтована соціальна робота, захист дитини та міжвідомча взаємодія
Навчалися і застосовували на практиці
Вивчення роботи нового додатку «Дія» та навчання на порталі Дія. Цифрова Освіта.
Навчання через службу зайнятості – це вигідно роботодавцям та шукачам роботи!
![](http://bashtanskaotg.dosvit.org.ua/storage/news/article/ab06ee69772d2875b54ba7f71a440bac.jpg)
Навчання щодо роботи офіційного сайту громади на платформі Dosvit
Громадські організації вчились ефективно просувати ідею
![](http://bashtanskaotg.dosvit.org.ua/storage/news/article/ef24ac03f854351773d469041973aca6.jpg)
Правове навчання для працівників міської ради
Відбулося навчання для асистентів вчителів інклюзивних класів
![](http://bashtanskaotg.dosvit.org.ua/storage/news/article/d908c9ad12a64350f23b6336564623f3.jpg)
Тренінг для учителів інформатики до Дня безпечного Інтернету
![](http://bashtanskaotg.dosvit.org.ua/storage/news/article/94e19ad517ed8db3ec41b89e269ab434.jpg)
Школа професійного досвіду працівників психологічної служби Баштанщини
![](http://bashtanskaotg.dosvit.org.ua/storage/news/article/22ea6d1f9efa466f908141cce287ab6d.jpg)
навчання для працівників міської ради
Курси з підвищення кваліфікаційної категорії
Баштанська ОТГ вивчала досвід впровадження системи управління якості
![](http://bashtanskaotg.dosvit.org.ua/storage/news/article/5477c020cfb1a4f9e642f0ea0d6ed5d9.jpg)
Ознайомилися із нововведеннями
Інтернет-ресурси ‒ допомога для розвитку власної справи
Шляхи самореалізації жінки разом з Надією Копаницею
Про інклюзивне навчання для педагогів
![](http://bashtanskaotg.dosvit.org.ua/storage/news/article/5d06333b1fec591e49f301d45543c506.jpg)
Гендерно-чутливі спортивна політика та послуги з фізичної активності у Баштанській ОТГ
Баштанська громада вивчала інструменти гендерного аналізу
![](http://bashtanskaotg.dosvit.org.ua/storage/news/article/a3b2f71e1aa7b43ffb46fc90050c6a75.jpg)
Надія Копаниця про те, як активізувати громаду
Навчання для посадовців місцевого самоврядування
![](http://bashtanskaotg.dosvit.org.ua/storage/news/article/6928654c3cd0e7bb7b306c7213e30d4d.jpg)
Запрошення на навчання
![](http://bashtanskaotg.dosvit.org.ua/storage/news/article/34a334844706c724f9d12df2d0d2c275.jpeg)
Семінар з розгляду актуальних питань написання проектів місцевого/регіонального розвитку для представників освітньої галузі
![](http://bashtanskaotg.dosvit.org.ua/storage/news/article/9e269f851135350641de6f51a1f51c2e.jpg)
Підвищити якість державних закупівель: вивчали в Миколаївському відділенні Асоціації міст
![](http://bashtanskaotg.dosvit.org.ua/storage/news/article/046e836f31eef4103ae256abfb5c233d.jpg)
Тренінг з педагогами закладу
![](http://bashtanskaotg.dosvit.org.ua/storage/news/article/346da86730b640870f5e8ee73fdde803.jpg)
Семінар по впровадженню інклюзії в дошкільних закладах
Шановні представники компаній, фермерських господарств, які займаються виробництвом або переробкою плодоовочевої продукції!
![](http://bashtanskaotg.dosvit.org.ua/storage/news/article/de5cf17a870fd095cc9561c88b30fdb4.jpg)
Відбулося навчання для старост та їхніх помічників
![](http://bashtanskaotg.dosvit.org.ua/storage/news/article/0a8e4298c4979ec6f164690607d04f47.jpg)
УВАГА! Інститут Політичної Освіти
![](http://bashtanskaotg.dosvit.org.ua/storage/news/article/b92730d59e7849f6af7adbe898801910.png)
Навчання щодо роботи в АІС ЕНЕРГОСЕРВІС
![](http://bashtanskaotg.dosvit.org.ua/storage/news/article/19bee95d86a3895118654b3652858a15.jpg)
Ефективні комунікації для місцевих громад
![](http://bashtanskaotg.dosvit.org.ua/storage/news/article/fb9b0ec514e643a59ff8b17197f9d6a9.jpg)