Шановні виноградарі та садівники – не втрачайте шанс отримати державну підтримку
Шановні виноградарі та садівники –
не втрачайте шанс отримати державну підтримку!
Поточного року в державному бюджеті передбачені видатки для фінансової підтримки суб’єктів господарювання – юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми та форми власності і фізичних осіб – підприємців, що провадять діяльність у галузях садівництва, виноградарства та хмелярства. Порядок використання бюджетних коштів затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 15.07.2005 № 587.
Суб’єкти господарювання, які хочуть взяти участь у програмі, мають звернутися в термін до 15 жовтня до обласної комісії або комісії Мінекономіки (у відповідності до напрямку державної підтримки) та подати визначений Порядком перелік документів.
Обов’язковою умовою є наявність проектної документації на створення виноградників столових сортів, плодово-ягідних насаджень і хмільників або на створення виноградників технічних сортів.
До обласної комісії документи подають суб’єкти господарювання, які закладають плодово-ягідні насадження, виноградники, бюджетні кошти надаються на безповоротній основі в межах бюджетних призначень, передбачених у державному бюджеті на поточний рік, для компенсації витрат (без урахування податку на додану вартість), здійснених у період з 1 жовтня попереднього року по 30 вересня поточного року, за такими напрямками:
1) придбання садивного матеріалу плодово-ягідних культур, винограду та хмелю − у розмірі до 80 % здійснених витрат (після проведення ними садіння або ремонту насаджень);
2) проведення робіт та придбання матеріалів для спорудження шпалер і встановлення систем краплинного зрошення − у розмірі до 50 % здійснених витрат (після завершення монтажних робіт);
3) закупівля техніки, механізмів та обладнання (зокрема іноземного виробництва, які не виробляються в Україні) для проведення технологічних операцій у виноградарстві, садівництві і хмелярстві згідно із затвердженим Мінекономіки переліком такої техніки, механізмів та обладнання, − у розмірі до 30 % їх вартості.
Компенсація витрат за садивний матеріал не може перевищувати нормативи, у межах яких проводиться часткове відшкодування їх вартості, затверджені Мінекономіки.
До комісії Мінекономіки документи подають суб’єкти господарювання − виробники плодів, ягід та винограду, які провадять сільськогосподарську діяльність з обробки, переробки та/або консервації плодів, ягід та винограду, для компенсації до 50 % вартості:
1) нового будівництва та реконструкції холодильників для зберігання плодів, ягід, столових сортів винограду та хмелю власного виробництва, цехів первинної переробки винограду, плодів та ягід власного виробництва, об’єктів із заморожування плодово-ягідної продукції;
2) придбання ліній товарної обробки плодів та ягід, автоматизованих ліній з висушування плодів, ягід та хмелю власного виробництва, ліній з переробки плодів, ягід та технічних сортів винограду власного виробництва на соки, пюре, виноматеріали після завершення пусконалагоджувальних робіт.
Компенсації підлягає вартість об’єктів, введених в експлуатацію з 1 жовтня попереднього року по 30 вересня поточного року, та/або вартість ліній, придбаних у той самий період.
АКЦЕНТУЄМО УВАГУ, що одноразово у 2021 році суб’єкти господарювання можуть отримати часткову компенсацію/доплату за період з 2019 по 2020 роки за напрямами та у розмірах, зазначених вище. Документи подаються відповідним комісіям до 1 травня або 15 жовтня.
Протягом бюджетного року загальна сума державної підтримки за цими напрямками не може перевищувати 60 млн грн на одного суб’єкта господарювання, з врахуванням пов’язаних з ним осіб.
У разі зацікавленості, для отримання більш детальної інформації звертайтеся до департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації за телефонами: (0512) 37 74 02, 37 78 35.