Щодо порядку подачі заяв підприємствами критичної інфраструктури
20 грудня набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2022 р. № 1384 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 жовтня 2020 р. № 1109 «Деякі питання об’єктів критичної інфраструктури».
З метою ідентифікації підприємства як об'єкта критичної інфраструктури, а також його категоризації, йому необхідно подати згідно з пунктом 8 розділу V Методичних рекомендацій щодо категоризації об’єктів критичної інфраструктури, затверджених наказом Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України від 15 січня 2021 року № 23, дані щодо:
- належності об’єкта критичної інфраструктури до певного сектору(ів) (підсектору(ів)) критичної інфраструктури;
- типу основної послуги (основних послуг), яку(і) об'єкт критичної інфраструктури надає;
- повної назви організації, форми власності, ЄДРПОУ власника (розпорядника) об'єкта критичної інфраструктури, місцезнаходження організації;
- керівника власника (розпорядника) об'єкта критичної інфраструктури (прізвище, ім'я, по батькові, номери контактних телефонів, email);
- найменування об'єкта критичної інфраструктури, фактичної адреси місцезнаходження об'єкта критичної інфраструктури;
- отримання об'єктом критичної інфраструктури основних послуг від інших об'єктів критичної інфраструктури, ненадання яких вплине на функціонування об'єкта критичної інфраструктури;
- надання об'єктом критичної інфраструктури основних послуг іншим об'єктам критичної інфраструктури, ненадання яких вплине на функціонування інших об'єктів критичної інфраструктури;
- рівнів негативного впливу, які особа, суспільство, навколишнє природне середовище, економіка, національна безпека та обороноздатність країни можуть зазнати внаслідок порушення або припинення функціонування об'єкта критичної інфраструктури відповідно до критеріїв, зазначених у додатках 1 і 2 до Методики.
Наразі у Міністерстві аграрної політики та продовольства України створено робочу групу з ідентифікації та категоризації об’єктів критичної інфраструктури в секторі харчової промисловості та агропромислового комплексу та розпочато збір заявок з метою фіксації об’єктів критичної інфраструктури, важливих для продовольчої безпеки.
Документи з супровідним листом довільної форми надсилаються на поштову адресу Міністерства: 01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 24 або на e-mail: agro-ki@minagro.gov.ua.
Документи подані з порушенням зазначених вимог або поданих не в повному обсязі робочою групою не розглядатимуться та будуть повернені заявнику.
Мінагрополітики акцентує увагу на тому, що у разі повторного подання пакету документів або додавання до раніше поданих документів, необхідно обов’язково надсилати повний пакет, тобто включно із документами, подавалися при першому звернені.
За більш детальною інформацією можна звертатися до наступних відповідальних осіб робочої групи Мінагрополітики, за відповідними напрямками:
Рослинництво – Сергій Гвоздь – 044 363 08 45
Тваринництво – Ірина Сагановська − 044 363 08 20
Переробка, виробництво харчової продукції – Ярослав Черевичний – 044 363 14 26
Зрошувальні системи та канали – Оксана Дехтяр – 044 363 05 40.
Департамент агропромислового комплексу Миколаївської ОВА