Резолюція «круглого столу» на тему: «Стань на варті свого серця – активізація заходів для подолання поведінкових факторів ризику серцево-судинних захворювань»
Наприкінці вересня у Комітеті Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування відбувся «круглий стіл» на тему: «Стань на варті свого серця – активізація заходів для подолання поведінкових факторів ризику серцево-судинних захворювань».
Представники Всесвітньої організації здоров’я, Міністерства охорони здоров’я, Національної служби здоров’я, Центру громадського здоров’я та громадськості обговорили державні політики, спрямовані на запобігання серцево-судинним захворюванням.
За підсумками обговорення заходів для подолання поведінкових факторів ризику серцево-судинних захворювань учасники «круглого столу» констатують, що:
- Серцево-судинні захворювання (ССЗ) є основною причиною смерті в Україні. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у 2020 році в Україні від ССЗ померло 55,3% усіх осіб, які померли.
- Основними поведінковими факторами ризику ССЗ є куріння, зловживання алкоголем, нездорове харчування та недостатня фізична активність.
Учасники «круглого столу» вважають, що для зниження поширеності ССЗ в Україні необхідно активізувати заходи щодо подолання поведінкових факторів ризику.
Для цього пропонується:
- Розробити та реалізувати Національну стратегію з профілактики ССЗ, яка має включати заходи щодо подолання поведінкових факторів ризику.
- Створити єдину систему моніторингу поширеності поведінкових факторів ризику ССЗ в Україні.
- Розвивати мережу центрів здоров’я, які надаватимуть консультації та послуги з профілактики ССЗ.
- Проводити інформаційно-просвітницькі кампанії з підвищення обізнаності населення про фактори ризику ССЗ та способи їх подолання.
Учасники «круглого столу» також вважають, що необхідно підвищити рівень обізнаності населення про важливість здорового способу життя для профілактики ССЗ. Для цього пропонується:
- Впровадити навчання з основ здорового способу життя в освітні програми всіх рівнів.
- Розробити та поширювати інформаційні матеріали про здоровий спосіб життя.
- Залучати громадські організації та ЗМІ до проведення інформаційно-просвітницьких заходів.
Учасники «круглого столу» переконані, що активізація заходів щодо подолання поведінкових факторів ризику ССЗ дозволить зберегти здоров’я та життя мільйонів українців.