Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Впровадження реформ в Україні

Заходи
26.03.2019

26 березня в актовому залі Баштанської міської ради відбулася зустріч члена ГО «Агентство економічного розвитку» Олени Заворотченко, яка діє за підтримки Програми «Долучайся!» USAID/ENGAGE, з активістами Баштанської міської об’єднаної територіальної громади щодо щодо ставлення громадян до реформ в цілому та процесу реалізації реформ на місцевому рівні.

Найбільше людей турбує те, як зміниться їх життя, їх добробут ‒ це те, про що вони говорять у транспорті та на ринках щодня. Вдалі ідеї та реформи можна втілити лише тоді, коли їх сприймає широкий загал. Громадськість має знати, чому в державі відбуваються зміни і навіщо вони потрібні. Як показує практика, дуже важко переконувати людей, впроваджуючи будь-яку реформу, тим більше в умовах недосконалої законодавчої бази, коли запитань більше, ніж відповідей...

Як розповіла Олена Заворотченко, Агентство економічного розвитку розпочало реалізацію проекту «Дорожні карти реформ для громад», мета якого є вивчення рівня понформованості населення про процес загальнонаціонального реформування, а також ставлення та розуміння мешканців до реалізації реформ на місцевому рівні. В кожному місті буде опитано 400 осіб.

Для проекту обрали невеличкі міста: Вознесенськ, Первомайськ, Южноукраїнськ, Баштанка, Нова Одеса.

‒ Спочатку визначатимемо найактуальніші реформи для цих міст, провівши соціологічні опитування. Ми не будемо включати реформи, на які не можемо вплинути на місцях: медична, освітня. Працюватимемо лише з тими реформами, на яких через рік зможемо показати реальний результат. Це можуть бути, наприклад, реформи енергозбереження, поводження з твердими побутовими відходами, житлового сектору. Ми опитуватимемо не менше 400 мешканців у кожному місті. За результатами соціологічного опитування, в кожному місті буде визначено п’ять найважливіших реформ, які хвилюють громадян і до впровадження яких вони готові долучитись, ‒ розповіла Олена Заворотченко.

В опитувальнику запропоновано висловити своє ставлення та оцінити пріоритетність реалізації на місцях таких реформ:

• Реформа системи охорони здоров'я;
• Реформа сфери поводження з твердими побутовими відходами;
• Антикорупційна реформа;
• Електронна демократія;
• Реформа житлово-комунального господарства;
• Освітня реформа;
• Децентралізація;

Наступний крок ‒ аналітичне дослідження щодо стану впровадження кожної з 5 обраних громадянами реформ. Вона коротко провела попередній аналіз опитування в Баштанському районі.

Після цього буде проведено публічне та громадське обговорення. Активісти виходимуть до людей, обговорюватимуть, розповідатимуть, обиратимуть реформу для адвокатування. Паралельно з цим у  кожному місті створюватиметься коаліція, до якої увійдуть представники влади, посадові особи, місцеві активісти, експерти, представники бізнесу. Ці коаліції стануть майданчиками для подальшого планування та розробки дій.

‒ На виході матимемо одну обрану реформу, сформовані коаліції на місцях, які допомагатимуть просувати цю реформу, а також дорожню карту цієї реформи ‒ покрокову інструкцію, що робити, щоб за рік ця реформа запрацювала, ‒ продовжила Олена Заворотченко.

Крім того, для громад буде розроблено онлайн-сервіс, який допомагатиме просуванню обраної реформи у місті.

 

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше