Обговорювали шляхи вирішення проблем
20 травня відбулася погоджувальна рада при міському голові щодо плану розвитку комунальних підприємств «Добробут» і «Міськводоканал» та пропозицій щодо виведення їх з кризи.
У засіданні взяли участь міський голова Олександр Береговий, його заступники: Олександр Васильєв і Світлана Євдощенко, секретар міської ради Інна Гомерська, депутати міської ради: Олександр Горбенко, Віталій Грицюк, Петро Жигалкін, Лідія Заболотня, Віктор Майданов, Володимир Онищук, директори комунальних підприємств: В’ячеслав Ільчук та Віктор Кот, спеціалісти міської ради.
Директор КП «Добробут» В’ячеслав Ільчук проінформував присутніх з проробленою роботою за І квартал та ознайомив з планом розвитку підприємства. Благоустрій та вивезення твердих побутових відходів є головними видами діяльності «Добробуту». Тому депутати зауважили, що головною причиною економічної кризи підприємства є мала кількість укладених договорів з населенням на вивіз твердих побутових відходів, адже із 5 тисяч домоволодінь, що є в місті, лише з 1119 мають такі договори.
Крім цього, жителі міста мало проінформовані про види послуг, які може надавати підприємство населенню. Зокрема, цьогорічна дощова весна сприяє швидкому росту трави, багато містян шукають тих, хто допоможе їм боротися з бур’янами. І тут у нагоді може стати КП «Добробут», але люди про це не знають. Також підприємство може надавати різні транспортні послуги завдяки техніці, якої достатньо у підприємства.
Депутати радили скористатися досвідом колег із Закарпаття, які впровадили абонентську плату для всіх жителів населеного пункту та встановили контейнери для роздільного збору твердих побутових відходів.
Директору КП «Добробут» доручили вивчити дане питання, зробити розрахунки щодо абонентської плати за вивіз сміття від населення та вибрати мікрорайон, у якому в цьому році запровадиться такий пілотний проєкт збору твердих побутових відходів з абонплатою.
При розгляді другого питання директор КП «Міськводоканал» Віктор Кот вкотре ознайомив присутніх зі станом систем водопостачання та водовідведення в м. Баштанка та проблемами, пов’язаними з відсутністю власних фінансових можливостей та недостатнім залученням інвестицій. А також наголосив, що модернізувати системи водопостачання й водовідведення треба комплексно, це потребує чималих коштів, яких у ні в підприємства, ні в громади немає. Але сьогодні є можливість скористатися міжнародними кредитами Європейського інвестиційного банку чи Світового банку при підтримці Кабінету міністрів, завдяки яким вдасться вдосконалити системи водопостачання й водовідведення міста, покращити якість води, а підприємство водоканалу нарешті стане прибутковим. Щоб гарантовано отримати такий кредит, треба звернутися за допомогою до спеціалізованої фірми, що має досвід роботи з міжнародними банками.
Учасники засідання вирішили запросити до зустрічі начальника управління житлово-комунального господарства Миколаївської облдержадміністрації Євгена Гладкова та представників ТОВ «Ежіс Україна», які мають досвід співпраці з міжнародними компаніями.
Два запити депутатів міської ради Олександра Горбенка та Володимира Сухаря про надання дозволу на розробку проєктів землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок площею 2 га для ведення особистого селянського господарства вирішено розглянути на спільному засіданні постійних комісій міської ради, що планується провести 25 травня.
Також члени погоджувальної ради затвердили порядок денний ІХ сесії міської ради восьмого скликання.