Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Навчально-інноваційний кластер 3 D "Діалог. Довіра. Добробут"

Новини
22.08.2024
🤝Навчально-інноваційний кластер 3 D "Діалог. Довіра. Добробут" набуває нових знань щодо апробації нового порядку проведення публічних консультацій у відповідності до нового Закону України "Про публічні консультації".
🇺🇦Дана робота проводиться в рамках проєкту "Підтримка відновлення місцевого самоврядування та відбудови і реконструкції громад в Україні: ФАЗА ІІ", що є частиною програми "Сталий розвиток через вдосконалене місцеве врядування" (SDLG) і реалізується Агентством міжнародного співробітництва Асоціації муніципалітетів Нідерландів (VNG International) у партнерстві з Асоціація міст України та фінансується Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів.
🌐20 червня 2024 року було підтримано Урядовий законопроєкт №4253 «Про публічні консультації», який передбачає проведення публічних консультацій всіма органами виконавчої влади, зокрема органами місцевого самоврядування при запровадженні будь-яких управлінських рішень.
🌏 20.08.2024 року відповідальні за взаємодію із громадськістю особи тих громад, які увійшли до складу Кластеру 3 D, прийняли участь у навчальному заході за вищезазначеною тематикою.
🇺🇦Новий Закон України кардинально змінює підходи до прийняття управлінських рішень.
👫Публічні консультації повинні проводитися щодо управлінських рішень, які стосуються формування та реалізації державної і регіональної політики, вирішення питань місцевого значення, підготовки проєктів стратегічних і програмних документів (концепцій, стратегій, програм, планів заходів тощо), а також нормативно-правових актів, для узгодження публічних та приватних інтересів.
☀️Визначено зацікавлені сторони, до яких відносяться:
- громадяни України,
- іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України,
- громадські об’єднання, професійні спілки та їх об’єднання,
- творчі спілки та їх об’єднання,
- благодійні і релігійні організації,
- асоціації органів місцевого самоврядування,
- органи самоорганізації населення,
- непідприємницькі товариства,
- суб’єкти господарювання та їх об’єднання,
- організації роботодавців та їх об’єднання,
- саморегулівні організації, на яких вплине прийняття рішення,
- особи, прав, свобод, інтересів чи обов’язків яких стосується рішення, а також інші особи, які виявили бажання брати участь у публічних консультаціях.
💪Визначені суб'єкти владних повноважень:
1) Президент України;
2) Верховна Рада України;
3) Міністерства та інші центральні органи виконавчої влади; Секретаріат Кабінету Міністрів України;
4) Місцеві органи виконавчої влади;
5) Органи влади Автономної Республіки Крим;
6) Органи місцевого самоврядування;
7) Державні колегіальні органи;
😎 Національний банк України;
9) Інші державні органи.
📝Суб’єкт владних повноважень проводить публічні консультації у такому порядку:
1) складає план проведення публічних консультацій;
2) складає консультаційний документ відповідно до вимог ЗУ;
3) оприлюднює консультаційний документ на онлайн-платформі для взаємодії з громадянами та інститутами громадянського суспільства та на власному офіційному веб-сайті;
4) забезпечує інформування зацікавлених сторін про проведення публічних консультацій;
5) проводить заходи в рамках публічних консультацій;
6) оприлюднює пропозиції, отримані під час публічних консультацій, на онлайн-платформі для взаємодії з громадянами та інститутами громадянського суспільства та на власному офіційному веб-сайті;
7) вивчає та аналізує пропозиції;
😎 оприлюднює звіт про результати проведення публічних консультацій, доопрацьований проєкт акта на онлайн-платформі для взаємодії з громадянами та інститутами громадянського суспільства та на власному офіційному веб-сайті.
👉Підсумки міні-семінару:
✅Електронні консультації є обов’язковою формою проведення публічних консультацій щодо прийняття управлінського рішення;
✅Проведення електронних консультацій суб’єктами владних повноважень забезпечується через онлайн-платформу для взаємодії з громадянами та інститутами громадянського суспільства (наприклад, E-DEM);
✅Електронні консультації проводяться шляхом оприлюднення консультаційного документа на онлайн-платформі для взаємодії з громадянами та інститутами громадянського суспільства та на офіційному веб-сайті суб’єкта владних повноважень для отримання пропозицій та/або відповідей на запитання;
✅Електронні консультації мають завершитися Звітом за результатами проведення публічних консультацій та врахуванням громадських зауважень та пропозицій, який оприлюднюється;
🌐🌐 У відповідності до Постанови КМУ № 996 "Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики" місцеві органи влади спільно із Громадськими радами складають План проведення публічних консультацій.
☝️Саме Громадські ради стають основними драйверами проведення публічних консультацій у громаді та здійснюють моніторинг забезпечення місцевою владою інформування зацікавлених сторін про проведення публічних консультацій, дотримання вимог щодо проведення публічних консультацій, визначених законодавством, та складання звітів про результати проведення публічних консультацій.
🌏Довідково: ініціативу створення мережі громадських рад цільових громад було започатковано в рамках Кластеру 3 D.
2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше