Імунізація диких м’ясоїдних тварин проти сказу на Миколаївщині
![](http://bashtanskaotg.dosvit.org.ua/storage/news/article/2605e0ce7dd0ac0ef0f7af3999b3e9fc.png)
З 17 вересня цього року на території Миколаївської області розпочнеться кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин (лисиць, вовків, єнотовидних собак) проти сказу шляхом розповсюдження приманок з вакциною із літаків.
Розповсюдження приманок відбуватиметься над лісовими та польовими угіддями області, поза територіями населених пунктів та водойм. Коли жителі області побачать літаки АН-2, який розкидає приманки просимо не хвилюватися.
Приманка безпечна для людей і тварин, має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із різким запахом м’ясокісткового борошна. Усередині приманки знаходиться капсула з вакциною проти сказу. Брикети є безпечними але брати в руки не варто. Збудник сказу у вакцині є, але він ослаблений, тобто захворіти на сказ від контакту з брикетом і вакциною неможливо.
Якщо людина візьме в руки приманку, потім обов’язково повинна добре вимити руки, щоб не заразитись кишковими чи іншими побутовими інфекціями. Захворіти ж на сказ, взявши приманку, неможливо.
Прохання до жителів району: при виявленні приманок – не брати їх руками і не переносити з місця на місце, тим більше додому. Особливе прохання застерегти своїх дітей щоб при знайденні приманок з вакциною не грались нею, а тим більше не пробували її розламати.
Дані заходи проводяться з метою виконання Плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин на 2020 рік, задля створення благополучного середовища щодо захворювання на сказ серед диких тварин, котрі є основними розповсюджувачами збудника сказу.
![](/storage/news/galleries/d18514b0234d62a3cd8f833ebb6797dd.png)
Новини на цю ж тему
Стартує проєкт «Zero Waste School»
Увага проводитиметься польова обробка озимої
![](http://bashtanskaotg.dosvit.org.ua/storage/news/article/563e85c60527e53dcab1e67eccc46594.jpg)
Увага проводиться польова обробка озимої
![](http://bashtanskaotg.dosvit.org.ua/storage/news/article/e9b082d9887e88d2d0522b578bbb2731.jpg)
Спалювання листя – небезпека для здоров’я людини та велика шкода довкіллю!
![](http://bashtanskaotg.dosvit.org.ua/storage/news/article/cd3f0e1f4f800999374e4b47fa3e25a6.jpg)
День без поліетилену
![](http://bashtanskaotg.dosvit.org.ua/storage/news/article/f9a495a369c305ee4571f2b5701555fd.jpg)
Фотоконкурс «Вікі любить Землю» запрошує до участі
![](http://bashtanskaotg.dosvit.org.ua/storage/news/article/4292408983fe4257679ae1e1855e3168.jpg)
Рекомендації щодо запобігання отруєння бджіл пестицидами
![](http://bashtanskaotg.dosvit.org.ua/storage/news/article/73ceda531935b07fda8b3ca314b8018e.jpg)
Всесвітній день Матері-Землі
![](http://bashtanskaotg.dosvit.org.ua/storage/news/article/77a5d8d04ff28b69818f2f39d006ac70.jpg)
Звернення міського голови до Дня довкілля
![](http://bashtanskaotg.dosvit.org.ua/storage/news/article/875cdf9ec9a510959eb21b36fe704f28.png)
ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПІДПАЛ СУХОЇ ТРАВИ ЗНАЧНО ПІДВИЩЕНО
![](http://bashtanskaotg.dosvit.org.ua/storage/news/article/a8280d6057b81a67e4cf1fc51a8fccfe.jpg)
Стартує нерестова заборона на вилов водних біоресурсів
![](http://bashtanskaotg.dosvit.org.ua/storage/news/article/02dc483b10edcb2bd825937758a7bb94.jpg)
Звернення міського голови до Всесвітнього дня водних ресурсів
![](http://bashtanskaotg.dosvit.org.ua/storage/news/article/348aeb2eba4c2ce8d2ab10fe0f5ffd1e.jpg)
Стань учасником акції «Відновлюємо ліси разом»
![](http://bashtanskaotg.dosvit.org.ua/storage/news/article/6d8d4238317bf2e84355a52323f7742a.jpg)
Долучайтесь до акції «Відновлюємо ліси разом»
![](http://bashtanskaotg.dosvit.org.ua/storage/news/article/ff911b4eace4d10b058a6ab99e83a24d.jpg)
Бережіть первоцвіти
![](http://bashtanskaotg.dosvit.org.ua/storage/news/article/5bfb8cfc86f3283b65df77f14c085d4e.jpg)
ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ «ВІДНОВЛЮЄМО ЛІСИ РАЗОМ»
![](http://bashtanskaotg.dosvit.org.ua/storage/news/article/4132f55038d753df5993b4675149b7e8.jpg)