Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Запрошуємо взяти участь в прес-конференції «Дорожня карта земельної реформи в Україні. Розвиток економіки»

Анонс подій
29.01.2021

Департамент агропромислового розвитку Миколаївської облдержадміністрації інформує, що сьогодні о 12:30 годині відбудеться прес-конференція на тему: «Дорожня карта земельної реформи в Україні. Розвиток економіки», організатором якої виступає Міністерство аграрної політики та продовольства України.

До участі запрошені:

Роман Лещенко - міністр аграрної політики України;

Олексій Пінчук - в. о. голови Держгеокадастру;

Сергій Кубах - керівник напряму земельної реформи Програми USAID «АГРО»;

Олег Нів’євський - професор Київської школи економіки, експерт із земельних питань;

Дмитро Ливч - експерт EasyBusiness.

Учасники заходу обговорять основні етапи земельної реформи, заплановані на 2021 рік. Завдяки запуску Державного аграрного реєстру будуть виправлені помилки в кадастрі та надаватиметься державна підтримка. Упровадження електронних торгів унеможливить незаконне виведення земель із державної та комунальної власності та дасть змогу купувати права на землю на прозорих конкурентних засадах. Створення Фонду часткового гарантування кредитів забезпечить розвиток іпотечного кредитування та доступні для малих агропідприємств позики.

Держгеокадастр має стати сервісно орієнтованою службою. Планується скасування процедури погодження та експертизи землевпорядної документації. Водночас, громади отримають право розпоряджатися землями, розташованими за межами населених пунктів. У відання громад перейдуть близько 2,5 млн га сільськогосподарських земель.

Для того, щоб запуск ринку землі був ефективним, ще необхідно ухвалити пакет законопроєктів і постанов Кабінету Міністрів України, які заповнять юридичні прогалини в законодавстві та забезпечать прозорі земельні відносини.

Також експерти розглянуть економічні наслідки земельної реформи для української економіки та можливості, що їх отримають землевласники та інвестори.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=Y7ioXXnwvFc.

Земля є основним фактором виробництва в сільському господарстві, територіальним базисом розвитку сільських територій. Зважаючи на актуальність питання впровадження земельної реформи, зокрема, напередодні відкриття обігу (ринку) землі, та завершального етапу децентралізації,  облдержадміністрація запрошує аграріїв, власників земельних наділів та територіальні громади взяти участь у даному заході. Запуск повноцінного обігу землі у вигляді запропонованого пакету земельних законів та інших супровідних заходів буде відчутним поштовхом до розвитку сільських громад.

 

Новини на цю ж тему

Оголошення про проведення земельних торгів

26 вересня 2023 року відбудеться проведення земельних торгів у вигляді електронного аукціону щодо продажу права оренди земельних ділянок комунальної власності сільськогосподарського призначення площею 10,3167 га,
Повідомлення
07.09.2023

До уваги платників земельного податку та орендної плати за землю!

Баштанська міська рада нагадує, що 31 серпня 2023 року закінчується граничний термін сплати земельного податку та орендної плати фізичними особами за 2023 рік.
Повідомлення
07.07.2023

Індексація нормативної грошової оцінки земель за 2021 рік

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру на виконання статті 289 Податкового кодексу України повідомляє, що за інформацією Державної служби статистики України індекс споживчих цін за 2021 рік становив 110%.
Новини
27.01.2022

Громади відтепер управляють усіма своїми землями, а отже мають великі можливості для розвитку, - В’ячеслав Негода

Більшість положень Закону №1423 набули чинності 27 травня 2021 року, сьогодні, 1 липня, набувають чинності положення закону, які дозволяють громадянам повноцінно розпоряджатися своєю землею.
Новини
01.07.2021

Увага проводитиметься польова обробка озимої

в період з 21 по 26 червня 2021 року будуь проводитись польові обробки озимої пшениці від шкідників препаратом "Контадор-Дуо" наземним способом
Повідомлення
18.06.2021

Увага проводиться польова обробка озимої

В період з 15 по 19 червня будуть проводитись польові обробки озимої
Повідомлення
14.06.2021

Оголошуються земельні торги

Баштанська міська рада оголошує про проведення земельних торгів у червні 2021 року
Анонс подій
26.05.2021

До уваги власників гаражів!

Баштанська міська рада звертається з проханням узаконити гаражі, розробивши на них землевпорядну документацію на земельну ділянку.
Повідомлення
24.05.2021

Шановні жителі міста Баштанка!

Шановні жителі міста Баштанка отримайте податкове повідомлення
Повідомлення
05.05.2021

До уваги фермерських господарств!

Для отримання бюджетної дотації документи подаються до департаменту агропромислового розвитку Миколаївської обласної державної адміністрації. Граничний строк подання документів - 31 серпня поточного року.
Новини
29.04.2021

Земельна реформа – очевидні зміни на краще

Україна недовикористовує один зі своїх найпотужніших активів – землю. Мораторій, котрий існував десятиліттями сформував тіньовій ринок, низьку продуктивність фермерства, розкрадання землі через схеми, корупцію на ринку землі та зубожілі села
Новини
27.01.2021

Суборенда земельної ділянки

Орендована земельна ділянка або її частина може передаватися орендарем у суборенду без зміни цільового призначення, якщо це передбачено договором оренди або за письмовою згодою орендодавця (крім випадків, визначених законом)
Безоплатна правова допомога
20.07.2020

Про декларування та підписання додаткових угод в Баштанській ОТГ

9 липня 2020 року в міській раді відбулася нарада з т.в.о старост та старостою с.Новоєгорівка, землевпорядниками міської ради.
Події
09.07.2020

На Миколаївщині триває реалізація Пілотного проєкту «Державний аграрний реєстр»

Операторами було поінформовано сільгосптоваровиробників району, що таке «Державний аграрний реєстр», які переваги реєстру, а також яка державна фінансова підтримка планується в поточному році.
Події
12.02.2020

Засідання ХLІI сесії міської ради сьомого скликання

30 січня під головуванням голови Баштанської об'єднаної територіальної громади Івана Рубського  відбулося засідання ХLІI сесії міської ради сьомого скликання
Сесія
31.01.2020

Відбулась робоча зустріч з представниками спілк власників корів

9 серпня в приміщені міської ради відбулась робоча зустріч зі спілками власників корів. Дана зустріч була спрямована на з’ясування поточного стану та проблемних питань.
Події
09.08.2019
2023 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше