З Днем незалежності Польщі

11 листопада в Польщі – День незалежності.

Шановна пані бурміста гміни Тереса Субстик, жителі нашого прекрасного міста-побратима Солець Куявського та весь польський народе!

Від імені Баштанської громади та від мене особисто дозвольте привітати вас із національним святом – Днем незалежності Польщі!

Дякуємо за все, що ви робите для нашої держави та наших людей. Щиро бажаю вам мирного неба, добробуту та процвітання. Сьогодні ваша країна – одна з тих держав, які допомагають нам вистояти в запеклій боротьбі за незалежність і свободу України.

Від перших днів цинічного повномасштабного нападу росії поляки надсилають гуманітарні вантажі та надають прихисток українським біженцям. Дієву допомогу ми отримуємо від нашого міста-побратима Солець Куявського.

Ми відчуваємо ваше надійне плече. Дуже цінуємо вашу потужну підтримку й ніколи не забудемо про це.

Niech żyje wolna Polska i wolna Ukraina!

З повагою – міський голова Олександр БЕРЕГОВИЙ

11 listopada przypada w Polsce Święto Niepodległości.
Szanowna Pani Tereso Substyk, burmistr gminy, mieszkańcy naszego pięknego siostrzanego miasta Solca Kujawskiego i wszyscy Polacy!

W imieniu społeczności Bashtan i ode mnie osobiście gratuluję państwowego święta - Święta Niepodległości Polski!

Dziękuję za wszystko, co robisz dla naszego kraju i naszych ludzi. Serdecznie życzę spokojnego nieba, pomyślności i pomyślności. Dziś wasz kraj jest jednym z tych państw, które pomagają nam wytrwać w zaciekłej walce o niepodległość i wolność Ukrainy.

Od pierwszych dni cynicznego ataku Rosji na wielką skalę Polacy wysyłają towary humanitarne i udzielają schronienia ukraińskim uchodźcom. Skuteczną pomoc otrzymujemy od naszego siostrzanego miasta Solec Kujawski.

Czujemy Twoje niezawodne ramię. Twoje silne wsparcie jest bardzo cenione i nigdy nie zostanie zapomniane.

Niech żyje wolna Polska i wolna Ukraina!