Як створити сильний текст? Пиши, скорочуй
Оптимізація тексту інформаційних повідомлень або як створювати сильний та читабельний текст – про це говорили 23 травня радниця з питань комунікації Миколаївського Центру розвитку місцевого самоврядування Юлія Почебут, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», спільно з помічниками старост, журналістами районної газети «Голос Баштанщини» та бібліотекарями Баштанської ОТГ.
«В інформаційному просторі багато сміття і потрібно навчитися його розпізнавати. Сьогодні ми розглянемо десять правил сильного тексту: правда, зміст важливіший за форму, чим простіше, тим краще, пишіть як для себе, читай вголос, наводь приклади, від простого до складного, користь для читача, заголовок, повага та турбота. Багато практичних завдань дозволять покращити навички роботи з текстом, писати коротко і зрозуміло» ‒ підкреслила радниця з питань комунікації Юлія Почебут.
Під час аналізу інформаційних текстів учасники тренінгу обговорили поняття поваги до читача, медіакультури, ефективності тексту та фейкової інформації. Також переконалися, що реально одним реченням із пʼяти слів спонукати людину до дій, передати свій меседж, як відійти від «філологічної кози», не писати багато води.
«Дякуємо нашому тренеру, яка ознайомила нас з правила сильного тексту, що допоможе оптимізувати текст, розповіла, що потрібно робити аби притягнути більше читацької аудиторії та як правильно використати «правило сендвіча» у соціальних мережах», ‒ сказала помічник старости с. Христофорівка Лариса Хруставка.