Тим, хто спалює листя, загрожує штраф від 340 до 1700 грн
КО "Правопорядок» інформує !
З настанням теплих днів громадяни починають господарювати на городах, подвір'ях, прибудинкових територіях. І, на жаль, часто таке прибирання завершується спалюванням залишків сухої трави, листя та різного сміття. У такому випадку добрі наміри при наведенні чистоти і порядку можуть мати згубні наслідки для довкілля і завдавати шкоди здоров'ю людей.
У зв'язку з цим, нагадуємо, Правила благоустрою, санітарного утримання територій, забезпечення чистоти і порядку в м. Баштанка та селах ради оприлюднювалися в районній газеті «Голос Баштанщини», оприлюднені на офіційному сайті Баштанської міської ради, з ними мали змогу ознайомитися всі мешканці Баштанської об’єднаної територіальної громади, адже затверджені вони були 14 липня 2009 року. Відповідно до вимог Правил, підприємства, установи , організації, товариства будь-якої форми власності, інші юридичні особи, фізичні особи-підприємці, власники або наймачі житлових будинків, члени об’єднань співвласників багатоквартирних будинків зобов’язані вчасно виконувати прибирання прилеглих та закріплених територій.
Дим від спаленої рослинності складається з дрібних часточок, які містять компоненти-забруднювачі. При потраплянні в органи дихання, ці мікроскопічні часточки можуть досягти найглибших ділянок легень і залишатися там місяцями і навіть роками, спричинюючи респіраторні захворювання. У більшості випадків листя не горить, а просто тліє, чим сприяє вивільненню великої кількості вуглеводнів.
Викликає логічне питання «Куди ж дівати опале листя і суху траву?» Ви можете звернутися в КП "Добробут" (05158) 2 15 19 , де за певну плату вам нададуть техніку для вивезення сухої природної рослинності та їі решток.
Порушення вимог правил благоустрою тягне за собою, згідно ст. 152 Кодексу України про адмістративні правопорушення, штрафу на громадян: від 340 до 1360 грн.,а на посадових осіб і громадян-суб’єктів підприємницької діяльності – від 850 до 1700 грн.