Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Розпочинаємо голосування за концепції молодіжних проєктів у Баштанській територіальній громаді

Повідомлення
19.06.2024

1. Концепція Молодіжного простору з творчою майстернею «Креативні будні» в селі Піски, яка може бути профінансована у рамках проєкту «Голос громад в місцевому самоврядуванні», яку реалізує ГО "Агентство економічного розвитку" в Миколаївській області за підтримки Програми DOBRE

Через воєнний стан та окупацію села, молодь пережила досить великий стрес та порушення ментального здоров’я. У молоді відсутній простір для розвитку і реалізації. Єдиною розрадою і реалізацією для молоді нашого села, були більярд та теніс,  але під час окупації села російські солдати все це знищили.

Створення молодіжного простору з творчою майстернею дасть можливість: планувати та реалізовувати заходи, ідеї для молоді; повноцінно розважатися, займатися спортом, брати участь у тренінгах та майстер класах, дивитися фільми, мультфільми та спортивні заходи, грати в настільні ігри, проводити музичні вечори, та вечори зустрічі; займатися арт терапією, ліпити з глини, діяльність з бісеру, виготовлення свічок та мила, виготовлення витинанок, розробка іграшок, вишивання, розпис речей, творчі медитації.

Орієнтовна вартість проєкту - 15 000$.

Пропонуємо шляхом опитування у google-формі обрати концепції, які сподобалися Вам найбільше!

2. Концепція мобільної цифрової майстерні з навчання монтажу, звукозапису, фото та відео зйомки “Digital_space”, яка може бути профінансована у рамках проєкту «Голос громад в місцевому самоврядуванні», яку реалізує ГО "Агентство економічного розвитку" в Миколаївській області за підтримки Програми DOBRE

Наше життя зараз неможливо уявити без фотографій та відео. Світ все більше стає цифровим. Багато представників молоді дуже полюбляють робити та обробляти фото для соціальних мереж.

Провівши аналіз навчальних та розважальних закладів, провівши опитування творчих колективів, молоді, підлітків, наша ініціативна група з’ясувала, що на території громади, відсутнє місце де можна було б навчитись правильно робити фото та відео для різних цілей. Місцеві молоді люди, котрі тільки починають свій творчий шлях, переможці творчих конкурсів та фестивалів мають перспективу розвитку у разі підтримки Всеукраїнськими чи Міжнародними організаціями, розміщення їх кліпів (треків) у хіт-парадах та на youtube-каналах, тощо. Однак через відсутність місцевих студій звукозапису та монтажу молоді музиканти, фотографи, відеографи, обмежені у можливості записувати якісні роботи, а, відтак, і популяризувати свою творчість, представляти себе і свою громаду на різних рівнях, створювати якісні аудіо, фото та відеозаписи для трансляції їх на місцевих телеканалах та в інтернеті.

Основна мета проекту це створення локації для згуртування, розвитку творчого та культурного потенціалу молоді.

В рамках проєкту планується: відвідати професійні студії для перейняття досвіду (є попередня домовленість з телеканалом МАРТ, щоб відвідати їх студію); обрати місце для постійного розміщення студії; розробити програму навчання та запрошених спеціалістів; створити студію звукозапису, фото-відео зйомки та монтажу; розробити маршрут та відвідати всі 9 старостатів Баштанської ТГ з навчальними тренінгами.

Орієнтовна вартість проєкту - 15 000$.

Пропонуємо шляхом опитування у google-формі обрати концепції, які сподобалися Вам найбільше!

3. Концепція Молодіжного центру «Place for Teen» в Плющівському старостаті, яка може бути профінансована у рамках проєкту «Голос громад в місцевому самоврядуванні», яку реалізує ГО "Агентство економічного розвитку" в Миколаївській області за підтримки Програми DOBRE

Проєкт направлений на покращення молодіжної інфраструктури в нашій громаді, задля забезпечення посилення спроможності здійснювати молодіжну роботу, яка згуртує молодь, активізує та заохотить до здійснення місцевого самоврядування та вирішення питань місцевого самоврядування.

На території старостату, до якого входить 4 населених пункти (Новогеоргіївка, Плющівка, Шляхове, Ортрадне) відсутній простір, де б молодь могла реалізовувати себе. Це призводить до того, що школярі, студенти, старшокласники і молоді люди до 35 років «вигадують» інші способи «самореалізації», і як наслідок, агресивної поведінки, набуття шкідливих звичок, по типу вживання алкоголю та тютюну та, навіть, психотропних речовин, скоєння дрібних правопорушень. Це негативно позначається на загальному психологічному стані мешканців округу. Фактично, весь об’єм творчого потенціалу тратиться в нікуди, оскільки відсутній затишний простір з необхідним обладнанням та достатнім місцем для відпочинку та роботи.

Вирішенням проблеми із відсутністю місця, де б молодь могла повноцінно розвивати свої навички та вміння, таланти, спілкуватись із однолітками, планувати та організовувати заходи – є молодіжний простір. Реалізація проєкту допоможе молоді навчитись працювати у команді, всебічно розвивати власні здібності, активізуватись та направити енергію на вирішення соціально та економічно значущих питань нашої громади.

Надають можливість: планувати та реалізовувати ідеї та заходи для молоді; брати участь у тренінгах (які будуть проводитись у центрі); повноцінно розважатись  (дивитись спортивні заходи та концерти, переглядати улюблені фільми, грати в настільні ігри та просто навчатись); проводити та брати участь у майстер-класах;

Орієнтовна вартість проєкту - 15 000$.

Пропонуємо шляхом опитування у google-формі обрати концепції, які сподобалися Вам найбільше!

4. Концепція безкоштовних курсів з неформальної освіти «ЗНАЙ, ВМІЙ, ВРЯТУЙ», яка може бути профінансована у рамках проєкту «Голос громад в місцевому самоврядуванні», яку реалізує ГО "Агентство економічного розвитку" в Миколаївській області за підтримки Програми DOBRE

У мирний час прибуття швидкої в середньому становить 20 хвилин. За перші 2-3 хвилини з них постраждалий може втратити критичний об’єм крові, що призведе до летальних наслідків. Навички першої допомоги – критична необхідність для кожної людини, особливо в умовах війни. Сьогодні це без перебільшень може врятувати життя.

Проєкт включає в себе не лише уміння надати першу невідкладну ФІЗИЧНУ допомогу у критичній ситуації. Він про те, як ми можемо поглибити свої БЕЗПЕКОВІ знання у військовий час. Як надати першу ДОМЕДИЧНУ допомогу потерпілій людини, не лише під час фізичного травмування, але і у випадку психологічної травми.

Навчити будь якого пересічного громадянина нашої територіальної громади швидко реагувати у будь якій критичній ситуації. Включаючи в себе навики надання першої до медичної допомоги та уміння керувати власними емоціями в стресовій ситуації.

З метою збереження життя та здоров’я громадян, попередження виникнення та зменшення наслідків травматизму, гострих та хронічних хвороб, вихованню активної громадянської позиції, відчуття відповідальності за власну та колективну безпеку, ініціативна група передбачає: проведення на базі навчальних закладів громади, молодіжних центрів та громадських організацій (за попередньо спланованим графіком) безкоштовних, регулярних занять з надання першої невідкладної до медичної допомоги, занять з мінної безпеки та ментального здоров’я (із залученням відповідних спеціалістів).

Під час навчання групи слухачів проходитимуть: теоретичний курс з алгоритму дій в базовій підтримці життя, законодавчій базі про надання до медичної допомоги; використання засобів медичної допомоги, порядок та методи їх застосування; практичне відпрацювання методів та прийомів надання невідкладної до медичної допомоги з використанням макетів ран, манекену для серцево-легеневої реанімації, методів іммобілізації, сучасних кровоспинних засобів, тренування в використанні дефібрилятора, тощо; основні ази навчання мінної безпеки; психологічні тренінги по відновленню ментального здоров’ю; тренінги-навчання, як керувати власними емоціями та страхами у кризовій ситуації.

Проєкт безкоштовний для всіх учасників.

Пропонуємо шляхом опитування у google-формі обрати концепції, які сподобалися Вам найбільше!

5. Концепція проведення етнофестивалю «Фолькові Зустрічі «З сільського подвір’я», яка може бути профінансована у рамках проєкту «Голос громад в місцевому самоврядуванні», яку реалізує ГО "Агентство економічного розвитку" в Миколаївській області за підтримки Програми DOBRE

Проєкт направлений на покращення молодіжної інфраструктури в нашій громаді, задля забезпечення посилення спроможності здійснювати молодіжну роботу, яка згуртує молодь, активізує та заохотить до здійснення місцевого самоврядування та вирішення питань місцевого самоврядування.

Організувати на території Баштанської ТГ резиденцію для митців, аби разом створити майданчик для нетворкінгу, обміну досвідом та виходу митців на міжнародний майданчик. Познайомити жителів та гостей старостату в кращими здобутками культур національних меншин, які мешкають на території громади. Згуртувати населення, активізувати та направити творчий потенціал митців.

У загальному складі населення Баштанського району за даними Всеукраїнського перепису населення 2001 року (єдине офіційне джерело інформації) українців 37545 чоловік або 90,5% (враховуючи кількість населення 41509 чол.). Решта мешканців району належить до національних меншин. Найбільш чисельними є: росіяни – 1841 чоловік (4,4%); молдовани – 514 чоловік (1,4%); білоруси – 421 чоловік (1%); турки (месхетинці) – 638 чоловік (1,5%); інші національності – 376 (0,9%) чоловік (цигани – 106, азербайджанці – 53, болгари – 65, гагаузи – 20, грузини – 13, вірмени – 119)

Наразі відсутні сприятливі умови для сталого збалансованого розвитку національних меншин на Баштанщині, реалізації їх внутрішнього потенціалу та стимулюванні громадської активності. Не забезпечено, в повному обсязі, консолідація багатонаціональної громади району, утвердження принципів толерантності і міжнаціональної злагоди, підтримку діяльності національно-культурних товариств у районі.

Вирішенням проблеми є організувати на території Баштанської громади мандрівну резиденцію митців, яка дасть змогу проводити на постійній основі етнофестивалі. Етнофестивалі будуть проведені на території старостинських округів, що входять до складу Баштанської ТГ. Це дасть змогу згуртувати населення, привернути їх увагу до культурних особливостей національних меншин і, в подальшому, ввести гарну традицію проведення етнофестивалів.

Реалізація проєкту допоможе молодим представникам національних меншин реалізувати свій творчий потенціал, навчитись працювати у команді, всебічно розвивати власні здібності, активізуватись та направити енергію на вирішення соціально та економічно значущих питань жителів нашої громади. Проєкт передбачає проведення 3-4 етнофестивалів на території Баштанської громади, в місцях компактного проживання національних меншин.

Це надасть можливість: взяти участь у численних майстер-класах, зустрічах і лекціях; провести театралізовані вистави та кінопоказ; повноцінно розважатись (взяти участь у спортивних заходах та концертах, переглянути улюблені фільми, навчитись різних ремесл); провести та взяти участь у майстер-класах.

Очікувані результати: згуртувати жителів громади; ввести традицію проведення етнофестивалів на території громади з метою збереження культурних надбань національних меншин; проведення в період літо-осінь 2024 року – 3-4 етнофестивалів; висвітлити результати заходів в мережі (4-5 постів в соціальних мережах, офіційних сайтах ОМС, створити декілька відео).

Орієнтовна вартість проєкту - 15 000$.

Пропонуємо шляхом опитування у google-формі обрати концепції, які сподобалися Вам найбільше!

 

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше