Його серце завжди належало Україні

Некролог
30.06.2020

27 червня на 90-му році пішов з життя Тарас Григорович ДОВЖЕНКО. Заслужений архітектор України, член-кореспондент Української академії архітектури. Син талановитого нашого земляка, заслуженого художника-монументаліста Г. О. Довженка. Для нас, передусім дорога про нього пам’ять, як про одного з авторів пам’ятника «Синам Баштан ської республіки», який є за всі часи його існування історичною родзинкою, символом
героїчної боротьби народу за свої права і свободи.

Вся трудова діяльність Тараса Григоровича, пов’язана з Києвом, де він закінчив Київський художній інститут, довгий час працював в НДПІ містобудування. Улюбленій справі він віддав 35 років, вона була головним сенсом його життя. Робити місто, Україну красивими і комфортними для людей – це кредо він сповідував все життя. Був надзвичайно гарним фахівцем у своєму напрямку, тому його творінню належать самі головні будівничі проєкти України. Автор проектів ген. планів Києва (1956–60), Одеси (1965), Дніпропетровська (1970), міст Дніпродзержинськ (Дніпроп. обл., 1971–72,1979), Южне (Одес. обл., 1973–75), Кам’янець-Подільський (Хмельн. обл., 1978), Свалява (Закарп. обл., 1992), с. Кароліно-Бугаз (Овідіопол. р-н Одес. обл., 1975), с-ща вахтовиків «Зелений Мис» ЧАЕС (1986; всі – у співавт.); детал. планування житл. р-нів Києва: Сирець (1957), Русанівка (1959–60), Березняки (1960); ген. плану та рай. планування ново- го житл. масиву Дружба і центру м. Буйнакськ (Дагестан, РФ, 1970–73); житл. кварталу в істор. середмісті м. Дубно (Рівнен. обл., 1988–95); Богоявлен. собору в Дніпродзержинську (1993).

Останні роки життя проживав в місті Бостон (США) куди переїхав після виходу на пенсію за сімейними обставинами. Він вирізнявся стійкістю характеру, принциповістю, силою духу та
наполегливістю, був людиною виняткової порядності, чесності, по- вним творчих сил і енергії. Його серце завжди належалоУкраїні, якій він заповідав всі свої творчі здобутки. Прах відомого українця буде поховано на рідній землі. Баштанська міськарада висловлює щирі слова співчуття рідним і близькимТараса Григоровича. Нехай Бог дасть сили перенести Вам важку втрату, поділяємо біль та сум. Світла пам’ять про його творчу спадщину назавжди залишиться в наших серцях. Вічна пам’ять та Царство Небесне!

Міський голова Іван РУБСЬКИЙ
та працівники апарату міськради, Валентина ЮР’ЄВА