День поліції України: сьогодні поліцейські відзначають своє професійне свято

04.07.2020

Сьогодні, 4 липня, українські поліцейські відзначають своє професійне свято – День поліції України. Національній поліції України цього дня виповнюється 5 років.

Цього дня в Баштанському районному відділі національної поліції відбулись урочисті заходи  з нагоди професійного свята. Відкрив свято начальник Баштанського відділу поліції підполковник Кирил Барашковський, який   привітав колег з професійним святом днем Національної поліції України.

В урочистих заходах взяли  участь голова Баштанської райдержадміністрації Олександр Славінський,  міський голова Іван Рубський, представники прокуратури.

Посадовці побажали всім присутнім миру та злагоди, міцного здоров'я, невичерпних сил, благополуччя, стабільності та нових звершень у нелегкій, але такій потрібній людям службі!

Вітаючи захисників правопорядку із святом міський голова зокрема зазначив:  " Завдяки сумлінному ставленню до службових обов’язків, вмінню долати труднощі та підтримці з боку суспільства Ви з честю виконуєте поставлені завдання зі зміцнення законності та правопорядку. Глибоко переконаний, що Ваша відданість справі, уміння долати труднощі та перешкоди будуть надійними оберегами життя, здоров’я та добробуту мешканців нашої громади.

З нагоди дня Національної поліції України, прийміть найщиріші вітання всі, хто бере участь в якісній роботі Національної поліції України! Висловлюю щиру вдячність за самовіддану працю, бажаю і надалі мужності, витримки й наснаги, нехай удача та професійні успіхи будуть Вашими постійними супутниками у житті.

Впевнений, що Ви будете робити усе від Вас залежне для зміцнення порядку та зростання авторитету поліції серед населення."

За сумлінне ставлення до виконання службових обов'язків, самовіддану працю в Національній поліції України та з нагоди Дня Національної поліції України почесними грамотами Баштанської міської ради нагороджено кращих працівників Баштанського відділу поліції:

Старшого лейтенанта поліції, слідчого слідчого відділення Баштанського  ВП ГУНП в Миколаївській області - Блошка Дмитра Ігоровича

Майора поліції, оперуповноваженого сектору кримінальної поліції Баштанського  ВП ГУНП в Миколаївській області - Долженка Сергія Геннадійовича

Старшого лейтенанта поліції, заступника начальника сектору превенції Баштанського  ВП ГУНП в Миколаївській області - Коваля Володимира Миколайовича

Завідуючу канцелярії Баштанського  ВП ГУНП в Миколаївській області - Пугачову Вікторію Юріївну

Капітана поліції, старшого дільничного офіцера поліції сектору превенції Баштанського  ВП ГУНП в Миколаївській області - Семиліта Андрія Валерійовича

Як створювалась Нацполіція.  Після Революції Гідності в українському суспільстві виникла нагальна потреба у реформуванні правоохоронної системи. Для проведення реформ владою прийнято рішення використати успішний досвід закордонних партнерів, а саме – Грузії. Восени 2014 року було представлено концепцію реформи Міністерства внутрішніх справ, в якій передбачалось створення Національної поліції замість міліції. 2 липня 2015 року Верховна Рада ухвалила закон "Про Національну поліцію".

4 липня на Софійській площі у Києві присягу на вірність Україні склали перші співробітники нової поліції. Ними стали патрульні поліцейські. Цього дня 2015 року в Києві перші поліцейські склали присягу. Близько місяця патрульна поліція столиці працювала у тестовому режимі.

Другим українським містом, де поліцейські вийшли на вулиці, став Львів, третім – Одеса. Після цього проект поступово почав втілюватися в усіх містах України. Цей процес зайняв майже рік.

Завдання Нацполіції України Відповідно до закону "Про Національну поліцію" основними завданнями поліції є надання поліцейських послуг у сферах:

1) забезпечення публічної безпеки і порядку;

2) охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави;

3) протидії злочинності;

4) надання в межах, визначених законом, послуг з допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин або внаслідок надзвичайних ситуацій потребують такої допомоги.

Історія започаткування свята Професійне свято – День поліції України було запроваджено 4 квітня 2018 року указом тодішнього президента Петра Порошенка. До того часу професійне свято поліції України відзначалося 4 серпня, у день підписання Петром Порошенком закону "Про Національну поліцію". 7 листопада 2015 року закон набув чинності й міліція припинила своє існування в Україні.