![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
15.07.2024 відбувся семінар для представників цільових громад проєкту "Підтримка відновлення місцевого самоврядування та відбудови і реконструкції громад в Україні: ФАЗА ІІ", що є частиною програми "Сталий розвиток через вдосконалене місцеве врядування" (SDLG) і реалізовується VNG International за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів і Асоціації міст України.
![🌐](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/taa/1/16/1f310.png)
Олександра Радченко, координаторка компоненту Е-демократія та Ірина Стесюк, національна модераторка платформи е-демократії E-Dem platform national moderator Фонду Східна Європа навчали учасників семінару як приєднатися до національної Платформи електронної демократії е-ДЕМ.
![🗒](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tdb/1/16/1f5d2.png)
Серед учасників - начальники загальних відділів, спеціалісти по комунікаціям із громадськістю та ІТ-спеціалісти 11 цільових громад проєкту, а саме: Бериславська, Високопільська, Наталинська, Недригайлівська, Очаківська, Першотравенська, Підгородненська, Первомайська, Перещепинська, Снігурівська та Талалаївська громади.
Основні питання, які було вивчено під час семінару
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
Алгоритм приєднання до е-ДЕМ
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
Представлення роботи платформи електронної демократії e-DEM, що включає сервіси: "Місцеві петиції", "Консультації з громадськістю, "Громадський бюджет", "Шкільний бюджет".
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
Визначення подальших кроків для приєднання до платформи е-ДЕМ
![🌍](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t3f/1/16/1f30d.png)
Питання та відповіді: застосування платформи е-ДЕМ для проведення рейтингового голосування за кандидітів до складу Громадської ради, можливості впровадження інструменту Е-звернення, створення Центрів громадської активності тощо
![❗](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t50/1/16/2757.png)
Результатом семінару є підвищення рівня знань учасників/ць цільових громад з питань роботи Платформи е-ДЕМ та інструментів електронної демократії, які можливо застосувати завдяки цій платформі. В умовах введення в дію нового Закону України "Про публічні консультації" № 4254, який передано на підписання Презеденту України В.Зеленському, використання даної платформи стає особливо важливим інструментом ефективного врядування в умовах воєнного стану.